Pallagi Tünde vagyok, több mint húsz éve tervezek, és az évek során számos anyaggal dolgoztam.
Tizenöt évig egy Tanoda típusú iskola kerámia szakán tanítottam, majd szabadúszóként jártam-keltem a világban, különböző kultúrákkal ismerkedve. Főként az autentikus népművészet és az underground művészetek érdekelnek.
A plexiglass-ba négy éve szerettem bele, az RMX Art Recycling brand is ekkor jött létre.
Számomra az alkotás egyfajta feldolgozási forma. Minden inspirál, amivel kapcsolatba kerülök. A természet, emberek, állatok, növények, ízek, hangok, illatok, érzések, kimondott és kimondatlan szavak... Hiperszenzitív ember vagyok. Az engem ért emóciókat átfolyatom magamon, az információ átáramolva rajtam elemeire esik szét, az elemeket rakosgatom egy ideig, úgy is mondhatnám, hogy eljátszadozom velük, majd újragondolva rekonstruálódnak általam. Mint ahogy a kagyló testében születik a gyöngy. Innen az RMX Art név is.
Az ékszereim extravagánsak, ugyanakkor letisztult, harmonikus stílust képviselnek és jelentést hordozó, több dimenziós, képi jelek.
Ha csak egy jellemző kifejezést használhatnék, azt mondanám: KORTÁRS ÉKSZER. Értve ezt a szó konkrét és átvitt, asszociatív értelmében is.
Legkedveltebb kifejezési formáim a freehand painting és az expresszív színhasználat. De a monocrome hangulatot is nagyon kedvelem. Hagyományos japán inkfestési technikával dolgozom leggyakrabban, illetve különleges textúrákként újrahasznosított alapanyagokat használok és építek az ékszereimbe. Például hajszálat, ami hasonlít a lenhez, kenderhez és nem mellesleg erős jelentéstartalmat is hordoz. Erre utal a brandem nevében a Recycling kifejezés.